Вардар по петти пат ја освои Сеха лигата

by fokus 20:42
20:42

Ракометниот шампион на Македонија, Вардар вечерва по петти пат ја освои регионалната Сеха лига. Играчите на Вардар вечерва во финалето го совладаа хрватски ППД Загреб.

Во груб меч со три црвени картони Вардар на крајот успеа да слави со три разлика: 26 – 23.

- Advertisements -

Единствена црна точка беше повредата на Дисингер, кој по еден пад го свитка лактот.

Поврзани новости