Вардар му пресуди на тренерот на Веспрем

by fokus

Унгарскиот ракометен клуб Веспрем го отпушти тренерот Љубомир Врањеш. Клубот ја прекина соработката со шведскиот стручњак, откако унгaрскиот тим беше совладан во саботата од македонскиот првак Вардар во натпревар од Лигата на шампионите.

Сезонава Веспрем има два порази по првите три одиграни кола во ЛШ, од Барселона и од Вардар, а Врањеш не ги оправда очекувањата на раководството и навивачите на унгaрскиот клуб.

Освен Врањеш, од Веспрем си заминува и неговиот досегашен помошник Бјорн Сатерстром.

 

Поврзани новости