Вардар го победи Фенербахче, ќе игра во групи во Лига Европа

by Fokus 21:43
21:43

Вардар славеше сред Истанбул со 1-2 на гостувањето кај Фенербахче, и со тоа, по победата од 2-0 на домашен терен во Скопје, нашиот шампион успешно ја мина последната пречка во квалификациите за пласман во групите од Лига Европа, со што стана првиот македонски фудбалски клуб кој успеал да избори место во групите од некое елитно европско клупско натпреварување.

Првото полувреме ја одбележа доминацијата на домаќините, но и најголемата шанса во првите 45 минути игра која ја имаше Барсегјан на само три минути пред истекот на регуларните минути во првиот дел од играта.

- Advertising -

Поврзани новости