Вардар едвај против Македонија ЃП, Шкупи се „лизна“ во Турново

by fokus 18:37
18:37

Вицешампионот Вардар со тешки маки успеа да слави против повратникот во лигата, Македонија ЃП со минимални 1-0 во третото коло од Првата македонска фудбалска лига. Единствениот погодок за црвено-црните“ го постигна Басегјан во 41. минута од мечот од пенал.

Академија Пандев има фуриозен старт на новата сезона во Првата лига, откако ја забележа и третата победа.

- Advertisements -

Тимот од Струмица триумфираше со 1-0 го совладаа Шкупи во Турново, благодарение на погодокот на Димов.

Резултати – Трето коло

ВАРДАР – МАКЕДОНИЈА ЃП 1-0

СИЛЕКС – РЕНОВА 1-0

ПОБЕДА – РАБОТНИЧКИ 0-2

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ – ШКУПИ 1-0

УТРЕ: ШКЕНДИЈА – БЕЛАСИЦА

ФОТО – ФК ВАРДАР

Поврзани новости