Ванхојте: Политиката бара разумни и компетентни политичари!

by Фокус 11:08
11:08

Демократијата бара компромис, разумни луѓе, здрав разум и компетентни политичари.

Оваа порака белгискиот посредник во преговорите за спроведување на договорот од Пржино, Питер Ванхојте, откако преговорите за регулирање на медиумската сфера вчера беа целосно блокирани.

- Advertisements -

„Политиката бара да се биде во служба на народот“, напиша тој утрово на Твитер.

Поврзани новости