Ванхауте: Постигнат е договор за изборниот законик

by Фокус 14:53
14:53

Белгискиот експерт Питер Ванхауте изјави дека партиите постигнале договор за изборниот законик, за што изрази задоволство.

Сепак тој кажа дека една партија, без да прецизира која, ги напуштила преговорите поради непочитување на Законот за специјален обвинител.

- Advertisements -

Поврзани новости