Ванхауте на Твитер: Да воведемe екстерно тестирање за владата

by Фокус 10:51
10:51

Ајде да воведеме екстерно тестирање за Владата!

Ова е најновата пораката на белгискиот посредник во меѓупартиските разговори за реформи во медиумите Питер Ванхауте, на социјалната мрежа Твитер, кадешто редовно ги искажува личните ставови за актуелните случувања во земјава.

- Advertisements -

Поврзани новости