В сабота редовен конгрес на СДСМ, Заев единствен кандидат за лидер

by fokus 15:33
15:33

Зоран Заев, е единствениот кандидат за претседател на СДСМ  што ќе се избира на 22 редовен конгрес, кој ќе се одржи во сабота во хотелот „Александар Палас.

На конгресот ќе се избира и нов состав на ЦО на партијата со оглед на тоа што наредниот месец истекува мандатот на актуелниот.

- Advertisements -

Социјалдемократите конкурсот за нов претседател и за членови на Централниот одбор го распишаa на почетокот на месецов.

Поврзани новости