Ужас во познато летувалиште во Египет: Ајкула смртно нападнала Австријка

by Fokus 13:59
13:59

Елизабет Скваер (68) од Австрија била нападната од ајкула во близина на познатото египетско летувалиште Хургада.

Таа вчера вечер со тешки повреди била пренесена во болница, но и покрај напорите на лекарите, за жал починала.

Жртвата на предаторот живела во Хургада и била во брак со Египќанец.

Целиот инцидент се случил во близина на познатото летувалиште.

Според „Дејли мејл“, плажата веднаш била затворена три дена , а инцидентот се случил пред капачите кои постојано прашувале каде се спасувачите.

Поврзани новости