Утврдени се пропусти во третманот на пациентката од Струга која почина од корона вирус

by fokus 17:43
17:43

Инспекторите утврдиле пропусти во третманот во Охридската болница на пациентката од Струга која почина од корона вирус, информираше министерот Венко Филипче.

-Се заврши увидот во Охридската болница, детектирани се пропусти во третманот на пациентката која почина. Ќе се преземат мерки кои оние кои ги прекршиле процедурите и се изготвуваат соодветни решенија, рече Филипче.

- Advertisements -

Поврзани новости