Утринските температури околу нула, а дневните до 24 степени

by fokus 09:04
09:04

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од нула до 7 степени, а дневната температура од 16 до 24 степени.

- Advertisements -

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со утринска температура до 4 степени, а дневна температура до 18 степени.

Поврзани новости