Утре се чека пресудата за случајот „Монструм“

by Фокус 13:59
13:59

Утре во кривичниот суд се очекува да биде изречена пресудата за петкратното убиство кај Смилковското езеро.

Пресудата за случајот „Монструм“ требаше да биде донесена  минатата недела, но изрекувањето се одложи заради болест на судијата Ивица Стефановски.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

Седумтемина обвинети се соочени со казни затвор од 10 години до доживотно по обвиненијата за тероризам. Двајца од нив – Алил Демири и Африм Исмаиловиќ пресудата ќе ја дочекаат во затвор во Косово, каде што беа осудени за недозволено поседување оружје.

Поврзани новости