Утре СДСМ ќе одржи конгрес

by fokus 14:43
14:43

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија утре ќе го одржи 20-от Конгрес на партијата.

Како што најавуваат од партијата, конгресот ќе се одржи во хотелот „Александар Палас“ во Скопје, со почеток во 12 часот.

- Advertisements -

По завршувањето на работниот дел, во јавноста ќе се обрати претседателот на СДСМ, Зоран Заев, и ќе ги објави заклучоците и одлуките на делегатите.

Поврзани новости