Утре пристигнува првата пратка од вакцините на Фајзер од Србија

by Fokus 12:02
12:02

Утре на граничниот премин Табановце во 14 часот се очекува првата пратка на вакцини од нашиот северен сосед Србија.

Се работи најверојатно за вакцината на производителот Фајзер, осум илјади дози кои ги договорија премиерот Заев и претседателот на Србија, Вучиќ.

- Advertisements -

Поврзани новости