Утре посебен сообраќаен режим во Скопје

by Fokus

Во текот на утрешниот ден, низ главниот град Скопје ќе има посебен сообраќаен режим, информираат од Минситерството за внатрешни работи.

„Министерството за внатрешни работи ја информира јавноста дека на 06.02.2023  (понеделник) во официјалана посета на Република Северна Македонија ќе пристгне претседателката на Унгарија, Н.Е. г – ѓа Каталин Новак. Од тие причини СВР Скопје – Одделението за безбедност на патниот сообраќај ќе превземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на централното подрачје на Град Скопје.

МВР апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници“, додаваат од МВР.

 

Поврзани новости