Утре без вода неколку улици

by fokus 10:28
10:28

Поради водоводен уличен дефект на цевка Ф 100 мм на ул. „Костурски Херои“ бр. 6, прекин во водоснабдувањето ќе имаат дел од корисниците од ул. „Костурски Херои“ во општина Центар од 08:30  часот  до завршување на работите.

Од РЦУК известуваат и дека поради чистење и хлорирање на резервоар Моране (викенд населба), можно е да има мал прекин на водоснабдување во село Моране општина Студеничани од 09:00 часот до завршување на чистењето.

- Advertisements -

Поврзани новости