Утре без вода корисниците од бул. „Климент Охридски“ до бул. „ВМРО“

by Fokus 15:03
15:03

Без вода утре од 8:30 часот па се до санирање на дефектот ќе бидат корисниците на потег од бул. „Климент Охридски“ до бул. „ВМРО“, соопшти РЦУК.

Од ЈП „Водовод и Канализација“ на Град Скопје појаснуваат дека утре заради санирање дефект на водоводна мрежа со пречник на шибер вентил Ф-150 мм на бул. „Партизански одреди“ бр. 8 прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на споменатите булевари во општина Центар.

- Advertisements -

Поврзани новости