Уште три лица починаа од корона вирусот

by fokus 16:06
16:06

Во изминатите 24 часа починаа уште тројца пациенти од корона вирусот, информираше министерот Венко Филипче.

-На Клиниката за инфективни болести починаа тројца пациенти. Еден од Кочани на 40 годинишна возраст без претходно познати заболувања, пациент од Тетово на 65 години и пациент од Тетово на 69 години со тумор. Четворица пациенти се пуштени на домашна лекување по два негативни тестови. На Инфективна примени се 10 нови пацинти, и сега вкупно се 70 хоспитализирани, рече Филипче.

- Advertisements -
Banner Renault 300x250

 

Поврзани новости