Уште една воспитувачка во Битола е позитивна на Ковид -19

by Fokus 12:53
12:53

Уште една воспитувачка од градинкaта „Коца Василева“ во Битола е позитивна на КОВИД-19,  потврдија од градинката за Телма. Според информациите, таа се заразила надвор од работното место, од незјниот сопруг.

Откако тој ги имал првите симптоми, вопитувачката од четвртокот не одела на работа и самоизолирала. Тестирањето во саботата потврдило дека и таа и сопругот се позитивни на корона вирусот.

- Advertising -

Одлучено е во домашна изолација да одат и 13 деца од нејзината група.

Поврзани новости