Уште една медицинска сестра ја изгуби битката со Ковид-19

by fokus 14:11
14:11

По компликации од корона вирусот почина уште една медицинска сестра, вработена во ГОБ „8 Септември“.

-Почитувани членови со огромна жалост ви соопштуваме за прерано згаснатиот живот на уште една наша колешка, жртва на ковид пандемијата, сестра Нашиде Емини (Naside Emini 1961-2021) која долги години беше дел од одделението за дерматовенерологија во ЈЗУ ГОБ „8-ми Септември“ – Скопје.

- Advertisements -

Ведриот дух, топлината и хуманоста со која зрачеше, трудољубивоста и посветеноста на работата се карактеристиките по кои ќе ја паметат нејзините колешки и сите оние кои ја познаваа.

Унијата заедно со целото членство изразува длабоко сочувство до нејзиното семејство и нејзините најблиски, пишуваат од Здружението на медицински сестри „За нас“.

Поврзани новости