Уште еден земјотрес во Скопје

by fokus 17:12
17:12

По оној во 13:20 минути, следуваше уште еден слаб земјотрес, но посилен од првиот. Во 15 часот и 56 минути регистриран е последниот земјотрес со јачина од 2.4 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот е регистриран источно од Скопје на 5 километри од Арачиново и Црешово.

Претодниот земјотрес беше со јачина од  1.9 степени по Рихтер.

Поврзани новости