Уште еден катастрофален земјотрес ја погоди Турција

by fokus

По силниот земјотрес кој се случи рано утринава, Турција предмалку ја погоди нов разорен земјотрес.

Силината на овој земјотрес е 7,5 степени по Рихтер, додека претходниот беше 7,8.

Во првиот силен земјотрес досега загинаа над 1.200 луѓе во Турција и во соседната Сирија.

 

Поврзани новости