Уште двајца починати од Куманово

by Frosina Fakova 20:35
20:35

Уште двајца кумановци ја изгубиле битката со корона вирусот, соопшти вечерва градоначаникот на Куманово, Максим Димитриевски во гостувањето на Топ Тема на Телма.

-Пред самото вклучување во емисија добив информација од Центарот за јавно здравје дека имаме уште двајца починати наши сограѓани во Куманово, рече Димитриевски и изрази сочусвтво.

- Advertisements -

Сепак други детали за ова не соопшти.

Поврзани новости