Уште 36 пациенти излекувани од корона вирусот

by Fokus 13:11
13:11

Нови 36 излекувани пациенти од корона вирус, се наведува во денешниот извештај од министерството за здравство.

Според информациите на Институтот за јавно здравје, од нив 2-ца пациенти биле блнички лекувани, додека 34 се лекувале во домашни услови.

- Advertisements -

Оздравени пациенти на домашно лекување се евидентирани во: Скопје- 15, Прилеп- 6, Велес- 3, Кочани -2, Пробиштип-1 и Штип -7.

Поврзани новости