Уште 21 пациент излекуван од корона вирус, досега бројката достигна 200 оздравени

by Fokus 12:51
12:51

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 21 излекуван пациент – 16 од Скопје, 3 од Куманово и 2 од Штип.

Сите од нив се лекуваа во домашни услови.  Со ова до денеска, бројката на излекувани пациенти во земјата изнесува 200.

- Advertisements -

Поврзани новости