Ураганот Ирма продолжува кон Џорџија, 4 милиони луѓе во Флорида се без струја

by Fokus 08:54
08:54

Во раните утрински часови, ураганот Ирма кој ја зафати сојузната американска држава Флорида премина во ураган од прва категорија со ветрови од 85 км /ч.

Според Центарот за урагани, во текот на денот се очекува ураганот да го продолжи својот пат кон Томасвил, Џорџија, а неговите ефекти ќе ги почувствуваат и жителите на Тенеси, Алабама, Џорџија и Јужна Каролина.

- Advertising -

На Флорида околу 4 милиони луѓе се без струја.

Поврзани новости