Управувале возила без возачки дозволи, се судриле, тројца се повредени

by Fokus 14:57
14:57

Тројца се повредени при судир на две возила, информираа од МВР.

Според полицијата, пред два дена околу 22,00 часот на регионалниот пат Тетово-Пирок во тетовска Голема Речица, се случила сообраќајна несреќа во која учестувале патничко моторно возило „Пежо 306“,  со тетовски регистерски ознаки управувано од Ш.Ф.(36) од село Ново Село, тетовско, и „Лупо“, управувано од Е.Б.(21) од Тетово. Двете возила лицата ги управувале без возачка дозвола. Во незгодата Р.Ф.(76) од Ново Село, сопатничка  во „Лупо“ се задобила со тешки телесни повреди, а уште двајца сопатници од двете возила со телесни повреди.

- Advertisements -

Трите повредени лица се пренесени во тетовската клиничка болница за укажување лекарска помош.

Поврзани новости