Уништен мурал со ликот на Новак Ѓоковиќ на Косово

by Fokus

Синоќа од непознати сторители бил уништен муралот со ликот на светскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во Ораховац, Косово.

Според фотографијата од терен, се забележува дека бела боја била истурена врз лицето на Ѓоковиќ кој пред неколку дена го освои Австралија опен во Мелбурн.

Состојбата помеѓу Србија и Косово веќе подолго време е затегната, а надлежните власти се надеваат на нејзино стабилизирање.

Поврзани новости