Унгарија ќе предложи и четврта доза вакцина

by Fokus 12:44
12:44

Унгарската влада ќе предложи четврта, засилувачка, доза вакцина против ковид-19 за да се справи со ширењето на корона вирусот, соопшти претставник на владата.

Секој што сака ќе може да прими четврта доза од вакцините, но тоа ќе биде направено по препорака на лекар. Во недела и официјално ќе ја соопштиме нашата одлука, рекол изворот, пренесуваат локалните медиуми.

- Advertisements -

Поврзани новости