„Уметничко дело затвор” насликано од Шарената револуција

by fokus 19:47
19:47

Фокусот на денешните протести на Шарената револуција, се нарачаните над 50 уметнички слики на високото раководство на ВМРО-ДПМНЕ за нивниот партиски штаб.

Демонстрантите вечерва носат гоблен со слика од ВМРО-ДПМНЕ во затвор.

Со главното мото „Нашата уметност е бесплатна” тие го започнаа маршот и се упатија накај Влада.

Cj9fZ2wXEAE-0Ck

Фото: Мета.мк

Поврзани новости