Украле три лап-топ компјутери, компресори и направиле штета повеќе од 7.000 евра

by Fokus 13:17
13:17

Поднесена кривична пријава против двајца скопјани за тешка кражба, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, во февруари годинава пријавените извршиле тешка кражба од куќа, при што одзеле надворешна единица од топлинска пумпа, Бафер за топла вода, комплет манометри, компресор и три лап-топ компјутери, со што се стекнале со противправна имотна корист од околу 440.000 денари, а причиниле материјална штета од околу 6.000 денари.

- Advertisements -
WEB Baneri (300x250)_CLIO_

 

 

Поврзани новости