Украинскиот претседател Зеленски е позитивен на Ковид-19

by fokus 17:00
17:00

Украинскиот претседател Володимир Зеленски е позитивен на Ковид-19, соопшти неговиот кабинет.

Шефот на државата се чувствува добро, се нагласува во соопштението.

- Advertisements -

Зеленски е во самоизолација и ќе продолжи да ги извршува своите должности онлајн.

Поврзани новости