Украина: Три лица загинаа откако авион принудно слетал бидејќи останал без гориво

by fokus 11:04
11:04

Три лица загинаа денеска откако украински теретен авион принудно слетал на западот на Украина.

Авионот требал да слета во Лавов, но морал принудно слета затоа што останал без гориво, пренесуваат украинските медиуми.

- Advertisements -

Според информациите, осум луѓе биле во авионот, тројца загинале, тројца биле повредени додека две лица се водат како исчезнати.

Поврзани новости