УЈП стави клуч на кафичот „Броз“

by Fokus 17:14
17:14

Кафичот „Броз“ на булеварот „Партизански одреди“ е привремено затворен од Управата за јавни приходи, поради неиздавање фискални сметки, потврдуваат од таму.

„Причина за затворањето е нерегистрирано готовинско плаќање и е во рамки на засилениот мониторниг од страна на Управата врз угостителските објекти – велат од УЈП за „Фокус“.

Претходно беа затворени слаткарницата „Палма“ и кафе барот „Тренд“.

- Advertising -

Поврзани новости