УХРМ: Попладнево е можна појава на невреме

by Fokus 17:55
17:55

Попладне и во вечерните часови на повеќе места ќе има развој на нестабилна облачност со локален пороен дожд и грмежи. На места е можна појава на невреме со пообилен пороен дожд, засилен ветер и град, информираат од УХРМ.

„Во моментов компактна и развиена нестабилнa облачна ќелија проследена со пороен дожд, грмежи и можна појава на град има во Пелагонија. и има правец на движење кон исток“, се вели во соопштението од УХРМ.

- Advertisements -

Поврзани новости