Угриновски на распит во ОЈО, семејствата на загинатите планинари реагираат на бавната правда

by Fokus 15:00
15:00

Претседателот на планинарската федерација  Јовица Угриновски на распит во Јавното обвинителство, дознава 24Вести.

Семејствата на загинатите планинари упатија писмо до медиумите  реагирајќи дека и по два месеци од смртта на  Калина и Александар  институциите  молчат. Обвинуваат  дека планинарската федерација и понатаму издава лиценци за водичи, а Трансверзалец повторно си организира планинарски тури, без никој да утврди дали тоа им е  дозволено.

- Advertisements -

 

Поврзани новости