Удрил седумгодишно дете и избегал со автомобилот

by fokus

Вчера околу 13 часот непознат сторител со својот автомобил удрил седумгодишно дете по што веднаш го напуштил местото на настанот.

Повреденото дете било пренесено во Клиничката болница во Тетово, каде што од страна на лекар биле констатирани телесни повреди. Извршен бил увид, се превземаат мерки за пронаоѓање на возачот и целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости