Удрил пешак на паркинг

by fokus 10:14
10:14

Вчера во 14.00 часот на паркинг простор на ул. „Отокар Кершовани“ во Скопје, патничко возило „Пежо 206“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Т.И. (40) од Скопје, удрило во пешакот А.Б. (49) од Вировитица, Република Хрватска, со престој во Република Македонија.

Од ударот А.Б. се здобила со тешки телесни повреди и со возило на итна медицинска помош била пренесена во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“ – Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

- Advertisements -

Поврзани новости