Удрил единаесетгодишно дете на „Втора Македонска Бригада“

by fokus 10:09
10:09

Вчера околу 13:15 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека на улица „Втора Македонска Бригада“ патничко моторно возило „БМВ“ со скопски регистерски таблици управувано од А.Х.(57) од Скопје удрил во дете-пешак на возраст од 11 години.

Во незгодата детето се здобило со тешки телесни повреди констатирани од страна на лекар од Детската хирургија при Комплекс клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид на местото на настнаот и се работи на целосно расчистување на случајот.

- Advertisements -

Поврзани новости