Удрил двајца пешаци и избегал од местото на настанот

by fokus 14:41
14:41

Вчера околу 17.30 часот на пешачки премин на улица „Браќа Миладинови“ во Тетово патничко моторно возило „Голф“ без регистарски ознаки удрило во пешаците А.Д.(22) од село Џепчиште, тетовско, и Б.Т.( 22 ) од село Гајре, тетовско, по што го напуштил местото на настанот.

Притоа, пешаците се здобиле со повреди и биле пренесени во тетовската клиничка болница за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа на СВР Тетово. Се преземаат мерки за пронаоѓање на возачот и за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости