Учениците од МИГ на протест пред Министерството, побараа оставка од директорката

by Fokus

Учениците од Математичко-информатичката гимназија од Скопје денеска излегоа на протест и ја бојкотираат наставата.

Причина за тоа е дека тие не се задоволни од кадарот на наставниците и начинот на кој се одвива наставата, а повикаа на оставка од директорката на гимназијата.

Тие додаваат дека не можат да постигнат добри резултати на  натпреварите по информатика и математика.

Фото – Сител ТВ

Поврзани новости