Ученици од Пробиштип биле однесени на молитва за почеток на учебната година

by Фокус 18:33
18:33

Ученици од основното училиште Никола Карев во Пробиштип биле однесени на Молебен во локалната црква Успение на Св. Богородица за почеток на учебната година, пренесува порталот Либертас.

Не е јасно дали родителите одобриле децата да присуствуваат на ваков религиозен настан. Според изворите кои ги испратиле фотографиите од настанот. учениците биле придружувани од нивните одговорни наставници, а родителите биле известени дури откако нивните деца им кажале.

- Advertisements -

 

Поврзани новости