Убиство во Мала Речица, убиецот избегал

by Фокус 20:49
20:49

Четириесет и тригодишниот Хасмир Хасани од тетовското село Лисец  е убиен попладнево во чајџилница на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, информира јавниот обвинител Бранислав Нешовски од Тетовското јавно обвинителство.

Убиството било пријавено околу 15:30 часот , а по извршениот увид бил утврден идентитетот на убиениот, а осомничен за убиството е Џ. О. со прекар Џафа од Тетово.

- Advertisements -

Според очевидците, тој во чајџилницата дошол со велосипед, со еден истрел во близина на срцето го застрелал Хасани и избегал од местото. Полицијата трага по осомничениот.

Поврзани новости