Убиени тројца средношколци во Мичиген

by Fokus 23:48
23:48

Најмалку три лица се убиени, а шест се повредени по пукање во средно училиште во  Мичиген, а според информациите, 15-годишно момче е напаѓачот.

Според информациите од САД, се верува дека тројцата убиени се ученици, а меѓу ранетите има и еден професор од училиштето.

Поврзани новости