Убиена новинарка во Северна Ирска: Полицијата се сомнева во терористички напад

by fokus

Во Лондондери, Северна Ирска синоќа е убиена новинарка, а според информациите на полицијата, станува збор за „терористички напад“.

За убиството на 29-годишната Лајра Мекки обвинети се републиканските дисиденти, кои предизвикаа нереди после полицискиот протест во областа Креган.

Поврзани новости