Убиен средношколец во Ѓорче Петров, осомничениот е привeден

by Фокус 20:25
20:25

Попладнево е убиен средношколец од средното медицинско училиште. Убиството се случило населбата Ѓорче Петров, во близина на болницата Св. Лазар. Во моментов, во населбата е тензично и масовно се собираат жители од населбата и членови на семејството на убиениот А.П., роден во 1995 година.

Полицијата го потврди убиството. Приведен е еден осомничен кој во моментов е на распит во полициска станица. Според првичните сознанија, сега убиеното момче и неговиот татко забележале како едно лице се обидува да украде велосипед од еден од дворовите во Ѓорче Петров. Тие го забележале и почнале да го бркаат. Синот бил побрз и прв успеал да го фати крадецот, кој кога се свртел, му нанел два убоди со нож во срце на момчето.

- Advertisements -

Неофицијално, осомничениот во полициска станица пред половина час го потврдил делото. Повеќе информации за убиството се очекуваат во текот на утрешниот ден.

Поврзани новости