Убаво признание, Нико Ковач е тренер на годината во Германија

by fokus 09:01
09:01

Хрватскиот фудбалски стратег Нико Ковач доби најмногу гласови во изборот за најдобар тренер во Германија спроведен од магазинот „Билд“.

Ковач го предводеше Ајнтрахт Франкфурт до трофејот во Купот на Германија.

- Advertisements -

– Ова признание не ми припаѓа само мене туку на целиот тим и стручен штаб на Ајнтрахт, изјави хрватскиот тренер на церемонијата на доделувањето на наградата во Хамбург и потенцира дека таму е претставник на тимот од Франкфурт.

Од оваа сезона Нико Ковач е тренер на германскиот шампион Баерн Минхен со кого го освои Супер купот по триумфот над неговиот поранешен тим Ајнтрахт.

Поврзани новости