Уапсени цариници во Скопје

by Фокус 21:41
21:41

Неколку  цариници и надворешни соработници кои не работеле на Царина се уапсени денеска во акцијата што ја спроведе полицијата. Меѓу уапсените се и раководители на царински испостави.

Првичните информации се дека тие се сомничат за злоупотреба на службената должност, односно дека цариниците за себе присвојувале предмети од привремено одземената стока на скопскиот аеродром.

- Advertisements -

„Фокус“ се потруди да стапи во контакт со портпаролот на МВР, Иво Котевски за да ни ги потврди овие информации, но тој не одговараше на неговиот мобилен телефон.

Поврзани новости