Уапсени насилниците кои претепаа девојка во Штип

by fokus 12:20
12:20

Двајцата насилниците кои претепаа девојка во Штип и се снимаа, попладнево се уапсени, потврдија од МВР за „Фокус“. Најавија соопштение за случајот.

На социјалните мрежи денеска се појави видео на кое две момчиња брутално претепуваат девојка и се снимаат. Девојката ги моли да престанат, а тие ја обвинуваат дека излажала дека е бремена.

- Advertisements -

Поради заштита на приватноста и интегритетот на жртвата, Фокус нема да го сподели видеото.

 

Поврзани новости