Уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп

by fokus 21:16
21:16

Во полициска акција на патарината кај Сопот попладнево се уапсени двајца дилери на хероин од Прилеп.

Како што информираат за МИА од МВР, повеќе детали ќе бидат соопштени утре.

- Advertisements -

-Денеска во попладневните часови, на автопатот Скопје-Велес, во близина на наплатната рампа кај Сопот, полициски службеници приведоа две лица, кај кои е пронајден хероин, информираат од МВР.

Поврзани новости